poniedziałek, 27 lutego 2012

MagdaKontynuując klimat z poprzedniej wrzutki - tym razem coś łóżkowo-pościelowego ;) Całość również w pełni analogowa - RZ67proII + 110 2.8 i TriX400... To niesamowite jak dużą rozpiętość tonalną ma film czarnobiały - bez problemu mogę zachować detale w cieniach i światłach. Przy tak dużych kontrastach to naprawdę imponujące, dodatkowo dość łatwe do opanowania przy skanowaniu i postprocessie - przy cyfrze jednak troszkę więcej trzeba się przy tym namęczyć przy takich scenach.

Modelka - Magda, rodowita krakowianka, niesamowicie sympatyczna i miła osoba z niezwykłym talentem do pozowania - dawno nie miałem przyjemności pracować z kimś kto tak naturalnie potrafi grać przed obiektywem, po prostu super.

Klik na foto i będzie większy rozmiar:
1.

2.

3.

poniedziałek, 20 lutego 2012

AgaTa sesja to w zasadzie jest początek zmian jakie następują w mojej fotografii... Będzie teraz raczej mniej kolorowo (ale to nie znaczy, że tylko b&w ;)), mniej sweet, ale może troszkę bardziej klimatycznie ;)
Dodatkowo coś czuję, że przy portretach cyfra będzie coraz rzadziej używana - zasmakowałem ostatnio w średnim formacie no i niestety mały obrazek nie jest w stanie zaoferować mi takiej plastyki na zdjęciach. I sam styl pracy na analogu - mocno ograniczona ilość klatek i brak szybkiego podglądu rezultatów wymusza jednak inne podejście do sesji, wolniejsze i dokładniejsze - like it :D

Na zdjęciach Aga, rewelacyjna modelka, absolutna profesjonalistka ;) świetna, miła współpraca, pewnie za niedługo coś jeszcze się pojawi z kolejnej wspólnej sesji.

1. - RZ67 + 110 2.8 + TriX
2. - Kiev88 + 180 2.8 + Hp5


1.

2.

środa, 1 lutego 2012

Lekkie ocieplenieZima jednak dała o sobie znać i przymroziła porządnie. Dlatego na przypomnienie ciepłej i pięknej jesieni pare zdjęć ;) W sumie nawet nie wiem czemu ich nie wrzuciłem od razu po sesji..

Modelka - Monika z Krakowa, studentka medycyny na UJ, którą jakimś cudem udało mi się na chwilkę oderwać od nauki i zaprosić na sesję ;) Same naprawdę bardzo pozytywne wrażenia po sesji, rewelacyjna współpraca, ukłony zwłaszcza za poświęcenie - bo tak ciepło jak po zdjęciach się może wydawać to jednak nie było (ja biegałem w czapce...) :P1.

2.

3.