wtorek, 15 listopada 2011

Trochę lansu ;)

Tak się akurat złożyło, że w niewielkim odstępie czasu - kilka dni - dostałem dwie dość miłe wiadomości ;) Tak więc wpis raczej nie zdjęciowy, tylko troszkę się pochwalę tym razem - a co.

Po pierwsze - moje zdjęcie zostało wybrane do Kalendarza Nikoniarzy 2012, co jest ogromnym i podwójnym zaszczytem - raz, że zostało wybrane spośród dużej ilości naprawdę rewelacyjnych fotografii od wielu genialnych fotografów, którzy są obecni na forum, a dwa, że mogę gościć wśród reszty wyróżnionych, naprawdę kapitalnych prac.
Polecam zapoznanie się z resztą zdjęć w wątku z wynikami (klik w link):

A po drugie - również duże wyróżnienie, czyli 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez miesięcznik Digital Foto Video. Temat konkursu po prostu idealny, dokłdnie to co moje ulubione: "Portret w plenerze"


Ten numer (listopadowy) można znaleźć obecnie w kioskach jakby ktoś chciał sobie rzucić okiem ;)

No i jak widać - na obu zdjęciach jest moja ulubiona i zdecydowanie najlepsza modelka jaką miałem przyjemność fotografować - Karolina. Dla niej również wielkie podziękowania, bo ma w tym naprawdę duży udział :)

niedziela, 6 listopada 2011

ZOOOOLTroszkę bardziej pokręcone foty tym razem, kolejny dziwny pomysł który mi przyszedł jakiś czas temu do głowy podczas domowej zamuły ;) Realizacja zajęła troszkę czasu, bo np znalezienie odpowiedniej pralki do zdjęcia nr 2 wymagało niezłych kombinacji - w końcu trafiłem do pralni przemysłowej (podziękowania dla pana Witka) gdzie były odpowiednio duże bębny. Pozostałe dwa to z kolei sporo kombinacji z odpowiednim oświetleniem (przestawiania lamp do poświecenia odrębnych przedmiotów) i komponowaniem (ciaaasno!) całej sceny w niedużej łazience.

Co do tego enigmatycznego tytułu - takie luźne nawiązanie do sceny (link) z Pogromców Duchów ;)

http://www.youtube.com/watch?v=NFZPhf5p-BU

Exify - pierwsze i trzecie zdjęcie to D700 + 15-30, drugie z Zenitarem :) Świecone zasadniczo trzema lampkami, widać na fotkach BS. W środku pralki lampka z pełnym CTO.

Zdjęcia działają raczej jako całość, spójna historyjka niż pojedyncze klatki.
Polecam kliknąć (większe i ostrzejsze):

1.

2.

3.

Backstage: