sobota, 30 lipca 2011

Gdzie drwa rąbią......tam laski piszczą :D tak dla odmiany wpis, który pewnie bardziej zadowoli panie obserwujące mojego bloga ;) Sesja stała pod znakiem zapytania ze względów pogodowych - pierwszy raz kiedy byliśmy umówieni i nawet zaczeliśmy fotografować niestety rozpadał się deszcz. Aparatom i szkłom to nie szkodzi, bo uszczelnione, ale gorzej z lampami... Na szczęście udało się przełożyć na sobotę - zdjęcia zaczeliśmy robić już o 7 rano (wcześniej rozkładając cały majdan i aranżując scenkę - co widać na filmiku). Warunki dopisały, pomysły dopisały - sesje zdecydowanie zaliczamy do udanych.
Modelował Fabian - naprawdę świetna współpraca - pełne poświęcenie (wstać na 6 w sobote żeby targać drewno to nie byle co) i zaangażowanie na sesji, dobrze się wczuł w role, dodatkowo zero spinki i plus za poczucie humoru. 

Setup oświetleniowy tym razem bardziej skomplikowany niż zwykle. Używaliśmy 4-5 lamp - zasadniczo ustawienie było podobne przy każdym zdjęciu:
- Quantuum 600ws z oktą 120cm po prawej od aparatu, z góry, jako światło główne
- Quantuum 300ws z kloszem z lewej, lekko od tyłu, jako rysujące sylwetke
- SB-900 z parasolką biała lub goły palnik z prawej, lekko od tyłu, jako rysujące z prawej
- Ring Quantuum 600ws na aparacie jako wypełniające, na niewielkiej mocy

Do uzyskania małej głębi ostrości przy tych lampach musiałem użyć mocnego filtra ND - LCW Fader ND. Ogólnie jestem zadowolony z jego działania - delikatnie tylko ociepla zdjęcia, nie degraduje bardzo ostrości (ostatnie foto na 1.4 i przy cropie jest naprawdę ostro), po przyciemnieniu niestety AF zaczyna się troszkę gubić, nie za każdym razem trafia idealnie (co jest w sumie zrozumiałe).

Reszta sprzętu: D700 + N24-70 (zdj 3) + 85 1.4 (zdj 1 i 4) + N70-200vr (zdj 2).

1.

2.


3.


4.


Jako "bonus" zdjęcie z zapowiedzi, z owej pierwszej próby z deszczem ;)


Dodatkowo krótki filmik "od kuchni", sam początek sesji ;)

i dwie foty BS (foto by Filip Ornat):

poniedziałek, 18 lipca 2011

Empik foto

Tym razem wpis bez zdjęć, ale z taką miłą dla mnie informacją - mianowicie parę dni temu otrzymałem wiadomość, że zdjęcie które wysłałem na ogólnopolski konkurs Empiku "Portret" zajęło 3cie miejsce :))
A zdjęcie dość świeże, bo portret pana Henryka, antykwariusza z Krakowa o którym było dość głośno 1,5 miesiąca temu (dwa posty wcześniej).


Link do oficjalnej strony z wynikami:

http://www.empikfoto.pl/kfe.html?p=wyniki

środa, 6 lipca 2011

LatarniaTak dość nietypowo - nie ma żadnego ludzia. Rok temu też coś w tym klimacie wrzucałem, więc niech będzie, że to taka tradycja ;)
Obydwa kadry w świetle zastanym, obydwa robione fishem - HDR z 7 klatek + DRI.

Zapraszam (i kliknąć na zdjęcie, ostrzejsze) :


1.


2.